У Чернівцях триває Міжнародна наукова конференція «Муніципальні читання імені Антона Кохановського» » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»
У Чернівцях триває одинадцята Міжнародна наукова конференція “Муніципальні читання імені Антона Кохановського”, яка об’єднала фахівців, науковців, представників місцевого самоврядування в обговоренні реформи децентралізації нашої країни, роботи місцевих органів влади, взаємодії різних інститутів громадянського суспільства.
Про це повідомляє molbuk.ua.
11 вересня конференція відбувалася в режимі офлайн у сесійній залі Чернівецької міськради. Натомість другий день читань пройде в онлайн-режимі.
З вітальним словом на початку конференції виступили представники чернівецьких органів місцевого самоврядування – заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк, голова Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк та заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор – ректор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Руслан Білоскурський. Модерували зустріч Микола Ярмистий – директор Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації. та Анатолій Круглашов – завідувач кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю.Федьковича.
Юрій Лесюк побажав плідної роботи та наголосив на важливості конференції.
“Зараз ми під час традиційних читань говоримо про дуже важливі речі, адже реформа місцевого самоврядування досі не завершена. Ця реформа рухає нашу країну вперед. Важливо також говорити про міжмуніципальні контакти. Для міської ради важливо бачити підтримку від наших міст-побратимів, з якими ми перезавантажили стосунки й маємо серйозний рівень співпраці”, – сказав Ю. Лесюк.
Руслан Запаранюк запевнив, що Україні потрібна концепція, щоб вивести наше самоврядування на європейський рівень.
“Для нас в тих умовах, в яких знаходиться країна, важливо розуміти синергію між виконавчою владою та самоврядуванням, подальшої реформи і як працювати в рамках реформи з огляду на євроінтеграцію України. Ми повинні виробити концепцію, за якою самоврядування повинно адаптовуватися до законодавства ЄС, як буде розвиватися, якими моментами треба опікуватися і як адаптовувати юридичні аспекти для того, щоб ми мали повноцінну спільноту, що проживає на теренах нашої Буковини”, – зазначив Р. Запаранюк.
Микола Гуйтор звернув увагу на питання децентралізації, зокрема на те, що вона досі не закінчена.
“Відверто кажучи, для того, щоб відбувся останній етап децентралізації – місце та роль районних та обласних рад в системі місцевого самоврядування – потрібно закінчити війну. Водночас нам потрібне розуміння готовності керівництва цих рад та складу депутатів до реалізації державної політики на певній території. Нам потрібне розуміння державницької позиції, тобто, актуалізуючи питання децентралізації, актуалізується аспект відповідальності за розвиток території, зокрема економічний”, – запевнив М. Гуйтор.
До конференції також доєдналася студентська молодь.
У рамках конференції відбудеться пленарне засідання “Європейські детермінанти розвитку системи місцевого самоврядування в Україні”, круглий стіл “Ресурси та потенціал міжмуніципального та міжрегіонального співробітництва” та такі секції, як: “Імплементація європейського досвіду в трансформації інститутів місцевого самоврядування в Україні”, “Новітні підходи до підготовки і перепідготовки посадових осіб органів місцевого самоврядування”.
Джерело: molbuk.ua