Як молодь на Буковині може отримати грант: нові урядові програми на 2025 рік
Торік Чернівецька обласна служба зайнятості надала 283 гранти на суму до 250 тисяч гривень у межах урядової програми “Є робота – власна справа”. Також трьом буковинцям до 25 років вдалося отримати гранти для відкриття власної справи.
Про це на пресконференції повідомила директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко, пише molbuk.ua.
На Буковині буде створено 535 нових робочих місць, а сума грантових коштів – понад 67 мільйонів гривень. Пані Любов пояснює, що переважна кількість грантерів – це люди, які хочуть розширити свою справу, а власний бізнес відкрила 21 особа.
“Серед 283 людей, які отримали позитивне рішення, у нас 25 юридичних осіб, а решта – фізичні особи-підприємці. Більшість буковинців обирають гранти на 250 тисяч гривень, де за умовами потрібно працевлаштувати двох осіб”, – каже Любов Кожолянко.
Двом особам вдалося отримати 75 тисяч гривень без обов’язку працевлаштовувати людей.
“Раніше такої можливості не було, однак у листопаді 2024 року відбулися зміни до законодавства, які оновили цю програму. Зараз ми можемо надавати гранти ще для двох категорій людей. Перша – ті, які раніше не були зареєстровані як ФОП. Ми можемо надавати 75 тисяч гривень на створення підприємницької діяльності, однак обов’язковим є подання бізнес-плану”, – зазначає пані Любов.
Для таких людей єдина умова – бізнес має працювати щонайменше три роки.
Друга пропозиція доступна для молоді віком від 18 до 25 років (включно).
“Податися на такий грант у розмірі до 150 тисяч гривень може будь-яка молода людина. Аби отримати позитивне рішення, потрібно виконати ті самі умови, що й інші. Вимогою також залишається те, що бізнес має працювати три роки. Після цього можна подаватися на грант у розмірі 250 тисяч гривень”.
Зараз троє людей вже подалися на цей грант. Одна особа в Новоселиці займається виготовленням напівфабрикатів: пельменів, вареників, сирників тощо. Інша дівчина у Сторожинці виготовляє лекала для одягу, а третя в Чернівцях у дитячому розважальному центрі через вендингові апарати продаватиме іграшки.
“Ми хочемо залучати університети, щоб доносити такі можливості молоді, яка там навчається. Адже є багато молодих людей, які хочуть розпочати власну справу, але вони не знають, що існує така програма”, – говорить директорка Чернівецької обласної служби зайнятості.
Бізнес-ідеї на Буковині демонструють значну різноманітність та унікальність.
“Серед цікавих прикладів – овочева та овеча ферми, другу відкрила дружина бійця. Маємо ще одного підприємця-мільйонника, який отримав “Грант для ветеранів та членів їхніх сімей”. Він займається виготовленням дерев’яних аксесуарів для манікюру. Також маємо проєкти зі створення весільних суконь, шкіряних виробів, косметології, стоматології, догляду за дітьми, відкриття квіткових магазинів тощо”, – ділиться Любов Кожолянко.
Джерело: molbuk.ua