Епідеміологи розповіли, скільки людей на Буковині захворіло на туберкульоз » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»

Новини Чернівців / гаряча тема Автор: Людмила Осадчук 619 0 Поділитись:

  • Епідеміологи розповіли, скільки людей на Буковині захворіло на туберкульоз » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»

    Епідеміологи розповіли, скільки людей на Буковині захворіло на туберкульоз » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»

    У 2024 році в Чернівецькій області зареєстровано 265 випадків туберкульозу органів дихання, в порівнянні з 2023 роком відбулося зростання захворюваності на 12%. В 2024 році захворіло туберкульозом 5 дітей, в 2023 – 4 дітей.

    Про це повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

    Серед районів області зареєстровано зростання захворюваності на туберкульоз органів дихання у Чернівецькому районі. У Дністровському районі захворюваність туберкульозом залишається на рівні 2023 року, у Вижницькому – відбулося зниження захворюваності, порівняно з 2023 роком.

    Епідеміологами при проведенні епідрозслідувань було встановлено 1053 контактних осіб з хворими на туберкульоз, 95% яких було охоплено відповідним скринінгом.

    Протягом січня-лютого 2025 року в області зареєстровано 38 випадків туберкульозу органів дихання, проти 42 випадків за аналогічний період 2023 року. Випадків туберкульозу серед дітей в 2025 році не зареєстровано.

    У Чернівецькому районі зареєстровано 32 хворих туберкульозом органів дихання, у Дністровському районі – 4, у Вижницькому районі – 2.

    Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактерією Mycobacterium tuberculosis, яка найчастіше вражає легені, але може вражати й інші органи та системи організму, передається під час кашлю, чхання, розмови з людиною, яка виділяє мікобактерії ТБ.

    Головні симптоми легеневого туберкульозу:

    – кашель, що триває більш ніж 2 тижні (за ускладнених форм ТБ може бути кров у мокротинні; також кашель може бути відсутній);
    – незначне підвищення температури тіла або виражена лихоманка понад тиждень;
    – підвищене потовиділення вночі;
    – зниження працездатності, загальна втома і задишка під час фізичних навантажень;
    – безпричинне зниження маси тіла;
    – втрата апетиту.
    – у дітей додатково можуть бути труднощі з набором ваги чи ростом.

    Захворіти на туберкульоз може будь-хто, проте є групи людей, чиї умови життя та праці, поведінкові чинники та фізіологічні особливості створюють вищий ризик розвитку ТБ.

    Джерело: molbuk.ua

    Оставьте ответ

    Ваш электронный адрес не будет опубликован.