Особливості буковинського традиційного строю
Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес / гаряча тема / фоторепортаж Автор: Катерина Ковальова 671 0 Поділитись:
Буковинський стрій значно вирізняється серед інших регіонів унікальною вишивкою та бісерними прикрасами. Його особливості формувалися протягом багатьох років під впливом різних культур та традицій. Дьорданик, салби, коди, ширинка та перемітка…
Молодша наукова співробітниця Чернівецького краєзнавчого музею Каріна Кривецька розповіла molbuk.ua про унікальність буковинського народного вбрання.
В експозиції Чернівецького краєзнавчого музею зберігаються зразки старовинного одягу.
Як зазначає Каріна Кривецька, основою будь-якого традиційного вбрання є сорочка. Як правило, жіноча була довшою, ніж чоловіча, і виконувала дві функції: верхнього й натільного одягу.
Також вбрання відрізнялося за призначенням – буденне та святкове. Якщо в першому вишивки було мало, а кольори були спокійними та одноманітними, то друге вирізнялося великою кількістю кольорів. В одній сорочці могло поєднуватися декілька технік вишивки. Також використовувався бісер, лелітки та велика кількість зору.
Вік також мав вплив на одяг. Наприклад, молода незаміжня дівчина одягалася ошатно, а її вбрання було яскравим та різноманітним. Чим старшою ставала жінка, тим менше в її одязі було оздоб. Це підкреслювало статус заміжньої жінки. Те саме стосувалося і чоловічого одягу.
У експозиції представлена унікальна святкова сорочка, датована XX століттям
Серед усіх регіонів буковинців суттєво відрізняють прикраси, бісерна оздоба та головні убори.
Вирізнялися прикраси для волосся: використовувалася спеціальна потовщена нитка, яка повторювала форму дівочої коси. Вона впліталася у волосся і візуально здавалася пишнішою. Також її прикрашали металевими дзвіночками, які при ходьбі не тільки створювали звук, а й привертали увагу.
Характерним для Буковинського регіону був
Джерело: molbuk.ua